آراد برندینگ
جمعه , ۱۷ آبان ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / انواع زعفران / قیمت به روز انواع زعفران نگین

قیمت به روز انواع زعفران نگین

زعفران نگین در واقع بهترین نوع زعفران تولیدی است که از آن با اسم های تاپ پوشال و سوپر نگین نیز یاد می شود. در این نوع زعفران شکستگی در کلاله ها دیده نمی شود و معمولا میزان کروسین ( عامل رنگدهی ) بالاست و برای مصارف صادراتی مورد توجه می باشد. قیمت هر کیلو زعفران نگین امسالی به مبلغ ۱۴۵۰۰۰۰۰ تومان رسیده است.

همانطور که می دانید انواع مختلف زعفران تنها در زمان جداسازی و خشک کردن کلاله ها با یکدیگر متفاوت می باشند و به یکی از ۴ دسته ی: زعفران سرگل، زعفران نگین، زعفران پوشال و زعفران دخترپیچ تعلق می یابد.

زعفران نگین به نمونه ای از زعفران گفته می شود که یکدست قرمز بوده و در آن شکستگی به چشم نخورد.

امروزه قیمت گذاری زعفران بر اساس مقدار عوامل موثر بر کیفیت این ماده که در آنالیز های آزمایشگاهی مشخص می شود تعیین میگردد.

مهم ترین شاخص های کیفی زعفران عبارتند از:

  • کروسین: عامل رنگدهی
  • پیکروکروسین: عامل طعم تلخ زعفران
  • سافرانال: عامل عطر نافذ زعفران

کلیه ی مقادیر در میزان رطوبت مشخصی اندازه گیری شده و در برگه ی آنالیز ذکر می شود. همچنین اگر زعفران مقداری هر قدر ناچیز  آلودگی یا ناخالصی داشته باشد نیز در این آزمایش ها مشخص می شود، لذا با خرید زعفران همراه با آنالیز می توانید از خالص بودن زعفرانتان نیز مطمئن گردید.

قیمت زعفران نگین

در میان انواع مختلف زعفران بالاترین میزان کروسین مربوط به زعفران نگین می باشد که البته سلامت کلاله ها نیز موید این امر است. با توجه به لیست قیمتی که در بالا آمده مشاهده می نمایید که حتی در انواع مختلف زعفران نگین هم با توجه به مقدار کروسین میزان قیمت متفاوت می باشد.

قیمت هر مثقال زعفران نگین قاین

کمی بالاتر قیمت زعفران را به صورت کیلویی در گرید های مختلف دیدید، اما حتما می دانید قیمت مثقالی زعفران در هنگام فروش بسیار متفاوت می باشد، آیا می دانید علت این امر چیست؟

هر کیلوگرم زعفران معادل ۱۰۰۰ گرم زعفران است و هر مثقال زعفران معادل ۴/۶۰۸ گرم می باشد. لذا قیمت یک مثقال زعفران نگین با توجه به آنکه کیلویی ۱۴۵۰۰۰۰۰ تومان است باید مبلغی معادل  ۶۶۹۰۰ تومان باشد اما از آنجایی که هزینه ی بسته بندی به آن اضافه می شود با قیمت هایی بسیار بالاتر به فروش می رسد.

زعفران نگین خراسان

قیمت بالا عاملیست که مانع از بسته بندی زعفران نگین توسط شرکت های معروف زعفرانی می شود. یکی از شرکت هایی که زعفران نگین را در بسته بندی توزیع می نماید، نگین زعفران خراسان می باشد.

این برند زعفران علاوه بر بسته بندی زعفران سرگل در برخی بسته بندی های خویش از زعفران نگین گرید یک نیز استفاده می کند که برای مواردی همچون کادویی بسیار مناسب می باشد.
منبع: WwW.zaferaniran.com

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

قیمت کیلویی زعفران

قیمت کیلویی زعفران نگین پوشال

قیمت کیلویی زعفران با توجه کم بودن نوع زعفران نگین پوشال ( top pushal ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *